• ROK S COVIDOM

• Súťaž pre 1. a 2. stupeň

Za organizáciu a vyhodnotenie výtvarnej súťaže ďakujeme Mgr. Jane Budzákovej.

• Poznáme víťazov literárnej súťaže Rok s COVIDom-19

• Do literárnej súťaže Rok s Covidom sa prihlásilo menej žiakov, ako sme očakávali, napriek tomu víťazné práce sú vynikajúce. Veď posúďte sami. 1.miesto vyhrala a krásnu báseň napísala Natália Neupauerová zo VII.D. 2.miesto patrí Barbore Konopovej zo VI.D a 3.miesto získala Nikola Selveková z V.C.

A teraz víťazná báseň od Natálie Neupauerovej:

SVETOM SA ŠÍRI SPRÁVA

Svetom sa šíri správa,

korona covid je hnus otrava.

Zatvárajú nám aj školu,

všetci žiaci majú smolu.

To bola riadna fuška,

zohnať v obci všetkým rúška.

Prednosta zháňa bielu látku,

oslovil rýchlo krajčírku  - kamarátku.

O chvíľu už každý má tvar zakrytú,

schovávame sa doma v úkrytu.

Kostoly nám zatvorili,

v obývačke pri telke sme sa modlili.

Psíkov venčiť sme chodili,

jedine do prírody nám ísť dovolili.

V lete sa skončila karanténa

a šup rovno do bazéna.

V septembri sadáme do lavice,

natešení otvárame učebnice.

V októbri sa druhá vlna valí,

toho sme sa všetci báli.

Lekári už kolabujú,

nemocnice sa prepĺňajú.

Zrazu nás idú testovať,

vzniká HOAX: idú nás čipovať?

Vianoce doma slávime,

Ježiškovmu narodeniu sa tešíme.

A po novom roku - nie je téma iná,

na Slovensko dorazila vakcína.

Každý čáka na lepší čas,

len musíme byť trpezliví a pokorní zas.

Víťazkám srdečne blahoželáme! V riaditeľni ich čaká odmena, ktorú si vyzdvihnú po Veľkej noci. Budeme ich osobne informovať.

• Čitateľská súťaž ČIMO

• 3. a 4. ročník

Marec – mesiac knihy.  Mesiac, keď sa o knihách veľa hovorí. Pri tejto príležitosti učitelia pre svojich žiakov pripravujú množstvo aktivít. Ich cieľom je vzbudiť u nich záujem o detskú literatúru a motivovať k čítaniu.

Po ročnej prestávke si tento rok mohli talentovaní čitatelia tretieho ročníka preveriť svoje zručnosti v medzitriednej súťaži ČIMO. Kritériom hodnotenia boli nielen správne odpovede zamerané na porozumenie čítaného textu, ale aj gramatická bezchybnosť jednotlivých odpovedí, ktorá napokon rozhodla o umiestnení najúspešnejších čitateľov.

Vyhodnotenie:

1. miesto - Michaela Koščáková, 3. D (Mgr. Karmen Mazureková)

2.  miesto - Zdenka Zavadská, 3. C (Mgr. Veronika Lizáková)

3. miesto - Klára Anna Halčinová, 3. B (Mgr. Viera Lizáková)

1. miesto - Lucia Hudačeková, 4.C (Mgr. Anna Girgová)

2. miesto -  Patrícia Majerčáková, 4.B (Mgr. Mária Dudašková)

3. miesto - Lucia Stupáková,  4.D (Mgr. Štefan Suchanovský)

Úspešným čitateľom srdečne blahoželáme!

Za organizáciu súťaže boli zodpovedné Mgr. Viera Lizáková, Mgr. Anna Girgová.

• Prevádzka školy od 8.3.2021 do 21.3.2021

• Vážení rodičia, na základe rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu a v súlade s podmienkami uznesenia vlády SR bude od 8.3.-21.3.2021 vyučovanie pre žiakov 1.stupňa ZŠ prednostne pre žiakov, ktorí sú deťmi zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce, alebo pre žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu.

Rodič predloží vyhlásenie typu 11c, ktoré je v prílohe, za doteraz platných podmienok: jeden zákonný zástupca a test nie starší ako 7 dní k nahliadnutiu.

Vedenie Spojenej školy Lendak na základe rozhodnutia zriaďovateľa školy umožňuje prezenčné vyučovanie pre všetkých žiakov 1.stupňa, za doteraz platných podmienok: čestné vyhlásenie a test nie starší ako 7 dní k nahliadnutiu. (vyhlásenie typu 11a - v prílohe).

Do školy vstupujú iba zdravé deti, bez príznakov infekcie!!!

V prípade, že žiak v pondelok do školy nenastúpi, je potrebné odhlásiť ho zo stravy, ak sa stravuje v školskej jedálni!

Vyučovanie v skupinkách pre žiakov 2.stupňa pokračuje naďalej bez zmeny. Taktiež bez zmeny je aj prezenčné vyučovanie hudobného odboru ZUŠ Lendak, pre deti 1.stupňa ZŠ.

PaedDr. Mária Budzáková, riaditeľka školy

zakonny_zastupca_cestne_vyhlasenie_11a.doc

zakonny_zastupca_cestne_vyhlasenie_11C.doc

• Školské kolo biologickej olympiády

• online

Dňa 4.3.2021  sa uskutočnilo školské kolo Biologickej olympiády kategórie E - online.  Do tejto súťaže sa zapojilo 16 žiakov 6. – 7. ročníka. Súťažiaci si preverili  vedomosti o živočíchoch polí, lúk a pasienkov. Súťaž pozostávala z troch častí: identifikácia živočíchov, test, praktická časť. Žiaci mohli získať v súťaži max. 125 bodov. Víťazom súťaže sa stal  Dávid Majerčák zo VII. A s  počtom 119, 5  b.   Na druhom mieste skončil Samuel Hudaček  zo VI. C - 116 bodov.  Tretie  miesto obsadila Barbora Konopová zo VI. D, získala 115,5 b. Žiaci boli veľmi  dobre pripravení, všetci  sa stali úspešnými riešiteľmi tejto  olympiády. Dávid a Samko budú našu školu reprezentovať 8.  apríla na okresnom kole. Srdečne im blahoželáme a budeme im držať prsty na okresnom kole!

Za prípravu žiakov na súťaž a jej organizáciu ďakujeme Ing. Márii Švorcovej a Mgr. Jane Figlárovej.

• Riadne vyučovanie do 5.3.2021!

• Informujeme rodičov, že v našej Spojenej škole Lendak, po dohode so zriaďovateľom, bude riadne prezenčné vyučovanie do piatku 5.3.2021. (Všetko platí ako doteraz v MŠ, ZŠ, ZUŠ i ŠJ.) Nové opatrenia budú platiť od pondelka, 8.3.2021. Všetky podrobnosti sa dozviete do konca týždňa, od triednych učiteľov vašich detí, aj na tomto webovom sídle školy.

Ďakujeme za pochopenie.

• Hurá, nové video-noviny za február 2021 sú na svete!

• Milí žiaci, drahí priaznivci našej školy! Zastavený školský život sa pomaly rozbiehal vo februári 2021. Čo sme všetko zažili, pozrite si v nových novinách našej školskej televízie. Kde? Na hornej lište si kliknete na O ŠKOLE a v sekcii VIDEÁ môžete sledovať aktuality Spojenej školy Lendak.

Ďakujeme Mgr. Márii Hudáčekovej a jej žiakom za pekný výsledok a veríme, že podobné noviny budeme môcť vytvoriť aj v marci 2021.