• Letecké múzeum Košice, historické námestie Košíc

• 9. ročník - exkurzia

Dňa 03.10.2023 sa žiaci deviateho ročníka zúčastnili exkurzie v Košiciach. V pláne mali prehliadku Leteckého múzea a historického centra Košíc. V prvej etape absolvovali expozíciu lietadiel, stíhačiek, vrtuľníkov a mnoho ďalších exponátov, ktoré sa v múzeu nachádzali. Prehliadkou nás sprevádzal lektor, ktorý žiakom rozprával o histórii jednotlivých exponátov. Žiaci mali dokonca aj možnosť vstúpiť do prezidentského lietadla. Exkurziu  ukončili prehliadkou historického námestia a návštevy Dómu svätej Alžbety. Žiaci našej školy boli veľmi šikovní a disciplinovaní, za čo im patrí pochvala. Táto exkurzia obohatila edukačný proces deviateho ročníka a žiaci si odniesli nové vedomosti, skúsenosti, ale aj zážitky.

Za exkurziu bol zodpovedný Mgr. Róbert Duda (foto vo fotoalbume)

• Čisté hory 2023

• Dňa 30.09.2023  sa 15 žiakov piateho a šiesteho ročníka s pani učiteľkami Ing. Máriou Švorcovou, a Mgr. Annou Budzákovou rozhodli  pomôcť prírode, a zúčastnili sa na podujatí: Čisté hory. Pán lesník Ľ. Fabián žiakom rozdal vrecia na odpad, rukavice a ukázal im plochu, ktorú treba vyzbierať - okolie cesty od Štrbského Plesa na Popradské Pleso a späť. Naši dobrovoľníci sa usilovne  pustili do čistenia lesa a nazbierali spolu  62 kg rôzneho odpadu. Pán lesník ich pochválil, že boli najlepší zberači  v tento deň v okolí Štrbského Plesa. Tiež nám porozprával zaujímavosti o tatranskej prírode a  o  dôležitosti jej ochrany, za čo mu veľmi pekne ďakujeme. Žiaci dostali peknú nálepku a potešili sa, že aj ich zásluhou  je príroda krajšia.

Za akciu boli zodpovedné Ing. Mári Švorcová a Mgr. Anna Budzáková (foto vo fotoalbume).