• MDD

• 1. stupeň

Dňa 1.6.2023 sa uskutočnila akcia k príležitosti MDD. Triedy 1.A, 1.B. 1.C  si najprv pozreli rozprávku v Kine Goral a potom mali športové hry na ihrisku pod Kicorou. Trieda 1.D prijala pozvanie mamičky svojej spolužiačky na posedenie pri torte u nich doma ako odmenu za to, že s láskou a empatiou pomáhaju Máriii prekonávať prekážky a starajú sa o ňu.  Triedy 4.A, 4.C, 4.D si vybrali pobyt v prírode spojený s návštevou farmy danielej zveri. Žiaci druhého, tretieho ročníka  a 4.B navštívili v Spišskej Belej kino, kde si pozreli rozprávku, a potom sa presunuli na štadión. Dobročinná organizácia FACE CLUB pripravila pre našich žiakov mnoho športových aktivít, v ktorých deti museli prejaviť svoju schopnosť spolupracovať s rovesníkmi, ale aj individuálne zručnosti. Deti sa vyšantili a tento deň si spoločne naplno užili.Touto cestou chceme poďakovať FACE CLUBU za spoluprácu a zorganizovanie tejto  skvelej akcie. ďakujeme rodičovi pánovi J. Neupauerovi, že prvákom pripravil premietanie rozprávky. Všetkým prialo krásne počasie, čo prispelu k príjemnému stráveniu MDD.

Ďakujeme triednym učiteľkám, že pripravili svojim žiakom k ich sviatku krásny deň!

• Kreslenie srdiečok 2023 -  ENJOY HEARTS
          • Kreslenie srdiečok 2023 - ENJOY HEARTS

• NECH SI KAŽDÉ SRDIEČKO NÁJDE SVOJHO ČLOVEKA, NECH MU DO ŽIVOTA PRINESIE RADOSŤ, ŠŤASTIE, LÁSKU A SPOKOJNOSŤ.

V termíne od 29. do 31.5.2023 sa naša škola zapojila do projektu kreslenia srdiečok (Enjoy hearts) – Projekt 45 min., ktorý prebieha od roku 2007, a do ktorého sa zapájajú ľudia a školy z rôznych krajín sveta. Cieľom projektu je nakresliť srdiečko pre každého človeka na svete. Každé ručne nakreslené srdiečko je vnímané ako jeden človek na ZEMI. Je originálne a pritom sa tak podobá na ostatné. Za celé roky sa nakreslilo už viac ako 17 000 000 srdiečok. Tento rok sa kreslili srdiečka pre každého obyvateľa Rakúska. Úlohou žiakov bolo počas 45 minút nakresliť do štvorčekovanej siete čo najviac srdiečok. Do projektu 45 minút sa u nás zapojilo 26 tried 1. aj 2. stupňa a spoločne nakreslili 327 551 srdiečok. Najviac srdiečok nakreslila trieda 5. C, a to až 33 494. Ďakujeme všetkým žiakom aj vyučujúcim, ktorí sa do projektu zapojili, pretože kreslenie srdiečok podporuje koncentráciu, kreativitu, empatiu a tiež zlepšuje náladu. Tešíme sa, že sme takouto milou aktivitou mohli stráviť príjemný čas!

Za aktivitu boli zodpovedné Mgr. Mária Grichová, Mgr. Miroslava Grigláková.