• Pomôcky pre žiakov 1. stupňa na školský rok 2019/2020

• Pomôcky  pre žiakov 2. ročníka

• Zošity: 511 (s pomocnou linajkou) – 2 ks, 512 – 5 ks, 523 – 3 ks, 420 na ANJ, slovníček, notový zošit
            • Plastový zakladač + 10 euroobalov (šach)
            • Pero: Tornádo alebo Pilot, zelené farebné pero, ceruzky č. 2, guma, strúhadlo, pastelky
            • Pomôcky na VYV – 10 výkresov A3, 20 výkresov A4, farebné papiere, tyčinkové lepidlo veľké, temperové farby, fixky, tuš a pierko, štetec plochý, paleta + nádobka na vodu
            • Obaly na zošity a učebnice
            • Úbor na TSV: biele tričko, tepláky, pevná športová obuv s bielou podrážkou (halovky), biele ponožky,

Pomôcky pre žiakov 3. ročníka

• Zošity: 523 - 7 kusov, 512 – 3 kusy, 420 – 1 kus,  notový,  520 – 1 kus
            • Pomôcky na VYV: 10 výkresov A3, 20 malých výkresov A4, náčrtník, farebné papiere, vodové, temperové farby, voskovky, štetec plochý a okrúhly, nádobka na vodu, tuš, pierko, lepidlo, nožnice.
            • Obaly na zošity a učebnice

Pomôcky pre žiakov 4. ročníka

• Zošity:  523 – 10 ks, 544 – 1 ks (Mat), 1 ks zošit č. 520 (Geo), 420 – 1 ks (AJ), slovníček 624 – 1 ks, 1ks  notový zošit + obal
            • Obaly: na učebnice, PZ a zošity, obaly na učebnicu a PZ z ANJ (menší formát ako A4), 1 ks obal na čítanku
            • Pero: atramentové (Tornádo), zelené pero, ceruza č. 2 – 2 ks, strúhadlo, pastelky, guma.
            • Pomôcky na VYV: 10 výkresov A3, 20 ks výkresov A4, farebné papiere (nožnice, tuš, pierko, štetce, vodové farby– individuálne podľa stavu z 3. roč.)
            • Úbor na TSV: biele tričko, ponožky, tepláky, pevná športová obuv so svetlou podrážkou (halovky – nie cvičky)
            • Uterák, prezuvky (kroksy sú zakázané), toaletný papier.

Na začiatku školského roka triedni učitelia ešte doplnia zoznam pomôcok podľa potrieb jednotlivých ročníkov.

• Demänová - Liptov, 4. ročník

Posledné dva júnové týždne naši štvrtáci absolvovali školu v prírode v Demänovej na Liptove v dvoch turnusoch. 4.B a 4. D od 17.6. do 21.6.2019 a 4.A so 4.C v termíne od 23.6. - 27.6.2019 so svojimi triednymi učiteľmi, asistentkami a vychovávateľkou. Cieľom ŠvP bolo zážitkovou metódou spoznávať, osvojovať a upevňovať si učivo o regióne Liptov, spoznávať krásu prírody a v neposlednom rade si pestovať dobré kamarátstva, vzťahy s vyučujúcimi a vytvárať dobrý kolektív. Počas pobytu v penzióne Alžbeta žiaci mohli relaxovať vo vonkajšom aj vnútornom bazéne. Absolvovali bohatý program: navštívili dve jaskyne, zábavný park Tatrapolis, Mincovníčkovo  - zrodenie mince, výlet na Chopok/Štrbské pleso, Briklandiu/Motýliu záhradu, Zábavný park Liptov, galériu  ..... Domov si doniesli žartovné spomienky, kopec zážitkov, suveníry, ale aj náramky, ktoré si vlastnoručne vyrábali, či už pre seba, alebo svojich blízkych. Veríme, že táto škola v prírode splnila detské očakávania a bola milou rozlúčkou štvrtákov s prvým stupňom Základnej školy.Tešíme sa, že sa v zdraví a šťastne vrátili domov na čom majú zásluhu pedagógovia, ktorí sa o svojich žiakov starali 24 hodín. Veľmi pekne im ďakujeme!

Pedagogický dozor: Mgr. Tatiana Kostiková, Mgr. Bronislava Beňková, Mgr. Eva Dvorčáková, Mgr. Štefan Suchanovský, asistentka Ivana Koščáková, asistentka Jana Koščáková, asistentka Andrea Ripková, Bc. Petra Vidová.