• Pri nástupe do materskej školy každé dieťa potrebuje:

Požiadavky na dieťa pred vstupom do MŠ

1.   byť bez plienok.

2.  zvládnuť aspoň čiastočne samostatne sa obliecť

3. samostatne jesť (aspoň lyžicou), piť z pohára  a vydržať pri stolovaní

4.  pozdraviť, odzdraviť, poprosiť a poďakovať. Na tomto by mali rodičia trvať už od útleho veku.   Veď tieto štyri čarovné slovíčka by mali byť základom slušnosti každého človeka.

5.poznať svoje meno

6. zvládnuť základnú hygienu – umyť si ruky mydlom, utrieť sa, vyčistiť si nos

7. byť schopné aspoň na chvíľku sa odpútať od rodičov. Samozrejme, nečakajte, že vaše dieťa si nepoplače počas prvých dní v škôlke. To je normálna reakcia, ktorá sa dá zvládnuť. Ak by to však pretrvávalo dlhšie (viac ako mesiac), dieťa pravdepodobne nie je ešte zrelé byť bez rodiča a treba počkať, či skúsiť dieťa odpútať (napríklad tým, že ho bude do škôlky vodiť stará mama či starý otec).

8. dieťa by pred nástupom do materskej školy malo poznať svoje veci

9. potrebné je, aby dieťa vedelo komunikovať s okolím. Reč nemusí byť stopercentná, veľa detí začne lepšie    komunikovať odpozeraním od iných detí či s pomocou logopéda.

10. vedieť si po sebe upratať hračky

Dieťa potrebuje:

• pohodlné oblečenie - tepláky
          • náhradné veci na prezlečenie (pre najmenšie deti)
          • papučky
          • deti predškolského veku úbor na telocvik
          • pyžamko
          • uterák
          • pre dievčatá  hrebeň na vlásky