7. ročník
V pondelok 2.12.2024 mali žiačky siedmeho ročníka možnosť zúčastniť sa prednášky zameranej na poruchy príjmu potravy. Viedla ju peer konzultantka Svatava Česelková a poskytla im dôležité informácie o tejto vážnej téme, ktorá sa, žiaľ, týka čoraz viac dievčat. Poruchy príjmu potravy sú vážne duševné ochorenia, ktoré sa prejavujú nezdravým vzťahom k jedlu. Medzi najznámejšie patria anorexia a bulímia. Dievčatá diskutovali o spúšťačoch (médiá, kamaráti, šikana, rodinné vzťahy), naučili sa rozpoznať príznaky a zistili prognózu, liečbu a následné celoživotné zdravotné dôsledky.
Ak si všimneš u seba alebo svojej kamarátky zmeny v správaní, ako je vyhýbanie sa jedlu, časté váženie sa, prehnaná starostlivosť o stravu alebo zmeny nálad, neváhaj a porozprávaj sa s dôveryhodnou osobou. Môže to byť rodič, učiteľ, kamarátka alebo odborník na duševné zdravie.
Zodpovedný učiteľ: Mgr. Jana Figlárová
