Dňa 31. marca 2011 sa v Spišskej Belej uskutočnila súťaž v prednese slovenskej poézie a prózy "Slovenčina moja, krásne ty zvuky máš..." Súťaž organizovalo Centrum voľného času Spišská Belá pod záštitou Mesta Spišská Belá. Naša ZŠ vyslala siedmich recitátorov, z ktorých šiesti uspeli a priniesli pekné ocenenia. 1.kategória - poézia - 1. - 4. ročník: Patrik Gallik, III.C získal 1.miesto; 2.kategória - próza - 1. - 4.ročník: Mária Jašňáková, IV.B získala 1.miesto; 3.kategória - poézia - 5. - 9.ročník: Kristína Majerčáková, V.A získala 1.miesto a Dávid Špak, VIII.C získal 3.miesto; 4.kategória - próza - 5. - 9.ročník: Ondrej Hudaček, VIII.C získal 1.miesto a František Gallik, VII.D získal 2.miesto.
Úspech našich recitátorov nás mimoriadne teší, srdečne blahoželáme a ďakujeme vyučujucím SJL za prípravu.
