• Vyučovanie v Spojenej škole Lendak od 12.4.2021

• Vážení rodičia, od 12.4.2021 sa celoplošne otvárajú triedy žiakov I.stupňa a materské školy pre deti všetkých rodičov. Samozrejme, podmienky testovania ostávajú nezmenené: pretestovanie jedného zákonného zástupcu. Z tohto dôvodu vás informujeme, že v našej telocvični bude testovanie antigénovým testom v sobotu, 10.4.2021, od 8.00 - 11.45 hod. a od 13.00 - 17.30 hod.

Otvorené je tiež individuálne vzdelávanie v základných umeleckých školách pre deti na prvom stupni základnej školy. Otvorené ostávajú aj školské kluby detí, školské jedálne aj skupinové vyučovanie žiakov 2.stupňa. V skupinovom vyučovací žiakov 2.stupňa okrem rodiča musí byť pretestovaný aj samotný žiak.

Žiaci 1.stupňa, stravujúci sa v školskej jedálni, budú na stravu od 12.4.2021 prihlásení automaticky. V prípade, že vaše dieťa v pondelok nenastúpi do školy, nezabudnite ho zo stravy odhlásiť. Naďalej platí strava do obedárov pre žiakov 2.stupňa, aj keď sa vzdelávajú dištančne.

V prílohe si môžete prečítať rozhodnutie ministra školstva v plnom znení.

PaedDr. Mária Budzáková, riaditeľka školy

• Finančná gramotnosť

• projektové vyučovanie - 2. stupeň

Dňa 31.03.2021 sa konal projektový deň Finančná gramotnosť. Tentokrát sa konal online z domu. Pozostával z troch častí: teoretickej, praktickej a testu.

V teoretickej časti si mali žiaci pozrieť pripravené prezentácie, videá, tí menší mali aj nahovorenú rozprávku na tému peniaze. Táto časť bola predpokladom na správne vypracovaný test.

V praktickej časti šlo o to, aby žiaci nesedeli len pri počítačoch, tabletoch a mobiloch, preto im bola zadaná práca, kde mali tvoriť. Piataci vytvárali vlastnú 300 eurovú bankovku. 300 € preto, lebo taká nie je, napriek tomu mala mať všetky znaky ako tie ostatné, aby proste zapadla do série už existujúcich bankoviek. Šiestaci a siedmaci vyrábali peňaženku zo škatule od mlieka, ôsmaci mali vyrobiť reklamu na svoju vlastnú banku (banku ako inštitúciu, s názvom, vlastnými produktami a pod.). A deviataci mali urobiť vlastný návrh kreditnej karty, prednú aj zadnú stranu.

Na záver mali žiaci pridelený test, na základe ktorého bolo vytvorené poradie úspešnosti v ročníku.

Žiakov, ktorí napísali test čo najlepšie a urobili aj praktickú časť, čaká po príchode do školy diplom a sladká odmena.

5.           ročník

2.           IX.D       75,7

3.           IX.B        73,7

4.           IX.C        70,4

Za metodickú prípravu projektového vyučovania ďakujeme vedúcej PK MAT, Ing. Miroslave Siskovej, Mgr. Jane Budzákovej (VYV) a taktiež za realizáciu ďakujeme aj triednym učiteľom.

• Veľkonočná pohľadnica

• výtvarná súťaž

Vianočná pohľadnica na našej škole mala veľký úspech, preto bola zorganizovaná aj súťaž „Veľkonočná pohľadnica“. Do súťaže sa mohli zapojiť žiaci I. a II. stupňa. Celkový počet odovzdaných pohľadníc bol 206 ks (I. stupeň 73, II. stupeň 133). Teší nás, že žiaci využívajú získané poznatky z výtvarnej výchovy, techniky a ZUŠ. Pohľadníc bolo dosť a vybrať tie najkrajšie bolo ťažké, preto sa porota rozhodli oceniť tých žiakov, ktorí pri tvorení pohľadnice využili vlastnú kreativitu.

V súčasnej dobe sa viac posielajú Veľkonočné SMS ako Veľkonočné pohľadnice, preto tieto pohľadnice poputovali do náhodných domácností v obci Lendak.

Umiestnenie:

I. stupeň

1. miesto  - Karolína Lizáková – 2.D, Júliana Budzáková – 2.A, Andrea Majerčáková – 4.C

2. miesto  - Slavomíra Jašňák – 4.D, Emília Neupauerová – 2.B, Galina Chudíková – 2.B

3. miesto - Ján Čižík – 2.D, Lucia Hudačeková – 4.C, Natália Zavacká – 4.B,

II. stupeň

1. miesto – Antónia Halčinová – 9.D, Jozef Halčin – 5.C

2. miesto – Karina Jašňák – 5.B, Sofia Neupauerová – 8.C

3. miest – Štefánia Budzáková – 6.A, Paulína Neupauerová – 7.B

Víťazom srdečne blahoželáme! Odmenu si budete môcť vyzdvihnúť po Veľkej noci. Budeme Vás kontaktovať.

Za realizáciu súťaže ďakujeme Mgr.  Jane Budzákovej (VYV) a Ing.  Darinke Adamicovej.

• Veľkonočné prázdniny a vyučovanie po prázdninách

• Informujeme rodičov a žiakov našej školy, že v čase od 1.4.2021 do 6.4.2021 sú veľkonočné prázdniny. Po prázdninách, so súhlasom zriaďovateľa školy, od 7.4.2021 do 9.4.2021, budú sa všetci žiaci základnej školy vyučovať dištančne. Žiaci ZUŠ v tomto termíne nebudú mať vyučovanie. Taktiež materská škola bude v čase od 7.4.-9.4.2021 ZATVORENÁ.

Riadne prezenčné vyučovanie pre žiakov 1.stupňa, skupinky žiakov 2.stupňa, žiakov ZUŠ i detí materskej školy bude až od 12.4.2021. Od 12.4.2021 by sme chceli otvoriť aj všetky triedy 2.stupňa. Či to bude možné a za akých podmienok, budeme vás informovať po Veľkej noci.

Kto má záujem stravovať sa v školskej jedálni aj v mesiaci apríl, musí sa na stravu prihlásiť. V čase dištančného vyučovania, od 7.4.-9.4.2021 môžu žiaci základnej školy poberať stravu do obedárov.

V mene kolektívu zamestnancov Spojenej školy Lendak Vám všetkým prajeme požehnané veľkonočné sviatky, prežité v zdraví, radosti a rodinnej pohode.

PaedDr. Mária Budzáková, riaditeľka Spojenej školy Lendak