• Postavme si snehové kráľovstvo

• Súťaž

Snehová nádielka prináša okrem tradičného šantenia aj množstvo inšpirácií  na stavanie snehových  sôch. Súťaž bola určená pre žiakov I. a II. stupňa. Medzi hlavné kritéria hodnotenia sme brali náročnosť výtvoru, veľkosť, dozdobenie snehovej sochy a celkový estetický dojem. Prišlo veľmi veľa krásnych snehových sôch. Bolo veľmi ťažké vybrať tie najkrajšie.

Za prvý stupeň bola jednoznačnou víťazkou Galina Chudíková z II.B. Samozrejme, že sama by to nedokázala. Do súťaže sa zapojila so súrodencami a pomohla jej  aj mamka.  Okrem Galiny sme ocenili aj ďalších 9 žiakov I. stupňa:   Slavomíra Jašňáková, IV.D; Ján Budzák, III.B;  Alenka Halčinová, IV.B; Ružena Badovská, III.A; Barborka  Majerčáková,  I.A; Marián Povec,  II.D; Stanislava Halčinová,  III.C; Samuel  Koščák,  I.B a Marek Halčin z  I.C.

Ani žiaci druhého stupňa nezaostávali. Chytili  lopaty do rúk a vytvorili klasické alebo  moderné snehové sochy v rôznych podobách a veľkostiach. Víťazmi druhého stupňa sa stali súrodenci Halčinovci (Viktória, Valéria a Maximilián), ktorí okrem krásneho koňa, vytvorili aj obrovského rozprávkového Olafa.  Okrem nich sme ocenili aj týchto žiakov: Vanesa Koščáková,  V.D; Sára Koščáková, VIII.C; súrodenci Milan a Slávka  Halčinovci, VIII.B; Laura Neupauerová, VIII.B; Kristína Strelová, IX.D; Kristína Majerčáková, V.C; Mária Majerčáková,   V.A; Ján  Budzák,  V.D  a Karina Jašňak, V.B.

Na záver chcem poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili do tejto tvorivej  aktivity. Všetci si zaslúžia pochvalu. Z veľkej hromady bieleho snehu vytvorili krásne  sochy, ktoré keby sme spojili  do spoločného projektu, tak máme úžasné snehové kráľovstvo.

Za všetkých vyučujúcich TSV, Mgr. Mária Hudáčeková, vedúca PK TSV.

• Staň sa hviezdou pre hviezdy – navrhni im logo!

• Súťaž

Ministerstvo školstva, vedy výskumu a športu zorganizovalo súťaž navrhni logo pre našich športovcov. Do súťaže sa zapojili svojimi prácami aj naši žiaci. Ďakujem žiakom za ich snahu a za reprezentáciu našej školy a obce. Výsledky sa dozvieme 05.02.2021.

Ďakujeme Mgr. Jane Budzákovej, že v tejto technickej dobe vedie žiakov k výtvarnému umeniu a k predmetu výtvarná výchova.

• Zelený objektív 2020

• Súťaž

„Zelený objektív“ je súťaž pre mladých fotografov na tému les. Organizujú ju LESY Slovenskej republiky, štátny podnik – Lesnícke a drevárske múzeum, Združenie Lesníčiek a Združenie zamestnávateľov Lesného hospodárstva na Slovensku.

Do tejto súťaže sa zapojili žiaci druhého stupňa. Svoje práce spracovali v rámci predmetu výtvarná výchova. Žiaci poslali množstvo svojich prác. Uzávierka súťaže je  15.02.2021.

Ďakujeme Mgr. Jane Budzákovej za organizáciu, spracovanie a odoslanie žiackých prác do súťaže.

• Okresné kolo Matematickej olympiády (online)

• kategórie Z5 a Z9

Na základe usmernenia Slovenskej komisie Matematickej olympiády sa podľa termínovníka uskutočnilo dňa 27.01.2021 online okresné kolo 70. ročníka MO v kategóriách Z5 a Z9. Organizácia bola v tomto školskom roku oveľa náročnejšia, učitelia matematiky museli nahlásiť emailove adresy a telefónne čísla svojich žiakov, ktorým následne CVČ zaslalo úlohy na riešenie na ich email. Po skončení súťaže museli žiaci do 10 minút zaslať na email príslušného CVČ scany alebo fotografie (v dostatočnej kvalite) a čestné prehlásenie, že pacovali samostatne a bez odborných pomôcok.

Do okresného kola postúpilo 6 žiakov 5. ročníka a 3 žiaci 9. ročníka, ktorí boli úspešní riešitelia domáceho kola. Okresného kola sa nakoniec zúčastnili 4 žiaci  5. ročníka (Pavol Gallik -  5.C; Mária Magdaléna Birošíková - 5.C; Samuel Halčin - 5.D a Martin Halčin - 5.A) a 3 žiaci 9. ročníka (Mikuláš Suchanovská, 9.A, Michaela Fudalyová, 9.B a Ondrej Dvorčák, 9.C). Žiaci riešili úlohy v časovom intervale od 8:30 do 10:30, deviataci až do 12:30.

Úspešní riešitelia:

1. – 2. miesto                   Pavol Gallik, 5. C

5. – 7. miesto                   Samuel Halčin, 5.D

13. – 14. miesto              Mária Magdaléna Birošíková, 5.C

8. – 9. miesto                   Michaela Fudalyová, 9.B

12. miesto                         Ondrej Dvorčák, 9.C

Úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme! Vyučujúcim matematiky 5. - 9. ročníka ďakujeme za prípravu žiakov na olympiadu. Za súťaž bola zodpovedná Ing. Miroslava Sisková.