• Mikuláš v škole

• Na sviatok Svätého Mikuláša nás milým slovom cez rozhlas pozdravil a potešil Mikuláš. Na jeho príchod sa deti veľmi tešili, a preto do vyhlásenej súťaže sa všetky triedy pri tvorbe básni zapojili. Za odmenu sladkosť dostali, na ktorej si hneď aj pochutnali. A kedže všetci zamestnanci pracovití boli, aj ich odmenil.

Tešíme sa o rok zas, že príde k nám Mikuláš!

V priloženom súbore si môžete prečítať mikulášsku tvorbu našich žiakov. Mikulasske_basne_od_ziakov.doc

Za organizáciu tejto akcie ďakujeme Mgr. Ruženke Vaverčákovej a Mgr. Marekovi Majerčákovi.

• GEOGRAFICKÁ OLYMPIÁDA

• školské kolo

1.12.2020 sa uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády, ktoré prebiehalo dištančnou formou prostredníctvom testu Edupage. Školské kolo pozostávalo z  teoretickej časti, z otázok  o miestnej krajine a z praktickej časti. Geografickej olympiády sa zúčastnilo 30 žiakov. Takmer všetci žiaci boli úspešnými  riešiteľmi (získali  najmenej 55 bodov).  Žiaci si overili svoje vedomosti získané nielen na hodine geografie, ale niektoré úlohy boli z encyklopédií alebo   internetu. V praktickej časti riešili  úlohy zamerané na preverenie zručnosti  práce s atlasom. Na okresné kolo postúpili títo žiaci:

Kategória G (5. ročník):

1.miesto -  Samuel Halčin V.D, (Mgr. Mária Hudáčeková)

2.miesto  - Michal Halčin V.B, (Mgr. Ľudmila Bolcarovičová)

3.miesto -  Mária Magdaléna Birošíková V.C ,(Mgr. Ján Stupák)

Kategória F (6.-7. ročník):

1.miesto  - Zuzana Budzáková VI.D, (Mgr. Mária Hudáčeková)

2.miesto  - Marián Dvorčák VII.C, (Mgr. Ľudmila Bolcarovičová)

3.miesto  - Barbora Konopová VI.D, (Mgr. Mária Hudáčeková)

Kategória E (8.-9. ročník):

1.miesto - Michaela Fudalyová IX.B, (Mgr. Ľudmila Bolcarovičová)

2.miesto - Sára Koščáková VIII.C,(Mgr. Mária Hudáčeková)

3.miesto - Martin Halčin IX.D, (Mgr. Mária Hudáčeková)

Všetkým žiakom ďakujeme za účasť na Geografickej olympiáde a víťazom držíme prsty na okresnom kole!

Za prípravu žiakov na olympiádu ďakujeme vyučujcim geografie!

• A Slovo bolo u Boha

• recitačná súťaž - 1. stupeň

Počas mesiaca november sa v našich triedach na prvom stupni  konali triedne kolá prednesu kresťanskej poézie a prózy A Slovo bolo u Boha,  z ktorých víťazi postúpili do školského kola. Keďže súčasná  epidemiologická situácia nám nedovolila, aby 28 postupujúcich žiakov recitovalo pred publikom, o to náročnejšie to bolo, keď museli svoj talent predviesť pred kamerou a ukázať svoje recitátorské schopnosti. Postupujúcich žiakov natočila Mgr. Mária Hudáčková na videá, ktoré si porota pozrela a vyhodnotila.

V kategórii poézia si z pomedzi 15 súťažiacich prvenstvo vyslúžili:

1. miesto -  Nikola Neupauerová 4. E, ( pripravovala: Mgr. K. Dravecká)

2. miesto - Gabriel Badovský 2. C, ( pripravovala:  Mgr. E. Dvorčáková)

3. miesto - Katka Majerčáková 3. C, ( pripravovala Mgr. V. Lizáková)

V kategórii próza porota určila:

1. miesto - Ema Čižíková 4. E, ( pripravovala: Mgr. K. Dravecká)

2. miesto  - Liliana Petrasová 4. D, ( pripravoval: Mgr. Š. Suchanovský)

3. miesto  - Nataša Majerčáková 3.D, ( pripravovala: Mgr. K. Mazureková)

Výhercom blahoželáme a vyučujúcim ďakujeme za prípravu žiakov na súťaž!

Za súťaž bola zodpovedná Mgr. Alžbeta Koščáková.