• Stanislav Birošik najlepší vo vrhu guľou!

• Krajské kolo v atletike - Prešov

V stredu, 5.6.2019   atletický  štadión pri ZŠ Šmeralova v Prešove ovládli žiaci základných škôl z celého kraja, aby si zmerali iily v atletických disciplínach.  Našu školu reprezentovali dvaja žiaci a to Terézia Stolárová z VIII.D, ktorá súťažila v behu na 800 m a Stanislav Birošik z IX.B, ktorý si zmeral svoje  sily vo vrhu guľou. Obaja sa snažili zlepšiť svoje osobné výkony, čo sa im aj podarilo. Stanislav Birošik vo vrhu guľou získal krásne 1. miesto  a s výkonom 12,99 m postúpil na Majstrovstvá SR, ktoré sa uskutočnia 18.6.2019 v Košiciach. Terézia Stolárová vybojovala v behu na  800 m 9. miesto s časom 2:49,29. Obom žiakom patrí poďakovanie za výborné športové výsledky a za vzornú reprezentáciu školy! Mgr. Róbertovi Dudovi ďakujeme za prípravu žiakov na súťaž.

• Šachový turnaj

• 2. ročník

Dňa 5. 6. 2019 sa uskutočnil šachový turnaj, ktorý bol zakončením celoročného snaženia druhákov. Na našej škole sa vyučuje šach ako povinný predmet a v  medzitriednom turnaji  si na záver  12 žiakov zmeralo sily v tejto hre. Niektorí si po prvý krát vyskúšali hru na čas, ktorý neúprosne merali šachové hodiny.  Víťaz bol jednoznačný a poradie nasledovné:

1. Erik  Halčin z II. B
            2. Oliver Špak  z II. D
            3. Lucia Stupáková  z II. D

Víťazom, ktorým  sa ušli pekné ceny, blahoželáme a všetkým zúčastneným ďakujeme! Za turnaj boli zodpovedné vyučujúce šachu Mgr. Mária Dudašková a Mgr. Katarína Budzáková.

• Majstrovstvá Slovenskej republiky v midivolejbale

• Nové Mesto nad Váhom

Za účasti ôsmich najlepších školských tímov sa  29.5.2019 uskutočnil v Novom Meste nad Váhom finálový turnaj M-SR v štvorkovom volejbale MIDICOOL VOLLEY chlapcov a dievčat, ktorého garantom je Slovenská volejbalová federácia.

Jednotlivé družstvá boli rozdelené do dvoch skupín. V našej skupine sme mali Nové Zámky, Brusno a Skalicu. Hneď úvodný zápas s Novými Zámkami sa nám podarilo zvíťaziť, a však druhý zápas bol v rukách dievčat z Brusna, ktoré sa stali víťazkami na M-SR v štvorkovom volejbale. Posledný zápas v skupine sme odohrali proti Skalici, kedy sme v tajbrejku prehrali 2:1. V štvrťfinále  sme  dostali súperky zo Stropkova, ktoré sme potrápili, ale vyhrať sa nám nepodarilo. V semifinále sme sa stretli so skupinovým súperom Nové Zámky, ktoré sme opäť porazili  2:0.  O konečnom poradí rozhodol zápas s Pezinkom, ktorý sme vyhrali.  A tak na   M-SR v midivolejbale nám patrí 5. miesto. Všetkým dievčatám patrí poďakovanie za reprezentáciu školy a obce. Veľmi nás teší umiestnenie na Majstrovstvách Slovenska, ktoré získali. Poďakovanie patrí aj trénerovi Mgr. Tomášovi Hudáčekovi a Mgr. Márii Hudáčekovej, ktorá bola za súťaž zodpovedná.

Na M-SR nás reprezentovali:  Jana Neupauerová, VIII.A; Monika Majerčáková; Anna Galliková, VIII.B; Anna Orolínová, VIII.B; Karolína Halčinová, VIII.B, Kristína Majerčáková, VIII.B a Viktória Majerčáková  z IX.A.