• Všeobecne o našom CVČ

• Centrum voľného času Lendak je súčasťou Spojenej školy Lendak ako školské zariadenie  zabezpečujúce voľnočasové aktivity v obci Lendak počas celého kalendárneho roku.

Jeho úlohou je poskytovať výchovno-vzdelávaciu, záujmovú, rekreačnú a športovú činnosť pre deti a mládež v rôznych oblastiach.

Centrum je rozčlenené  na štyri oddelenia:

Oddelenie jazykov

Oddelenie spoločenských a prírodných vied

Oddelenie kultúry a športu

Oddelenie informačných technológií

Pravidelnú záujmová činnosť realizuje plánovanou činnosťou záujmových útvarov (krúžkov), nepravidelnú činnosť jednorazovými akciami – turnaje, zápasy, turistické vychádzky, kurzy,  posedenia, exkurzie a pod.

Záujmové útvary pracujú jeden až štyri krát týždenne. Činnosť je vykonávaná v poobedňajších hodinách pracovného týždňa a celodenne počas sobôt, nedeľ, sviatkov a školských prázdnin. Vedúcimi krúžkov sú interní pracovníci centra alebo externí zamestnanci, ktorí sú profesionálne orientovaní v danej oblasti.