• PK - výtvarná a hudobná výchova

• Plán práce predmetovej komisie HUV a VYV v školskom roku 2019/2020

Vedúci PK: Mgr. Martin Habiňák

Členovia: Mgr. Iveta Pavlíková, Ing. Miroslava Sisková, Mgr. Judita Kollárová, Mgr. Sabína Zednikovičová

Mgr. Martin Habiňák ( HUV ) – 5.A, B, C, D/6.A, B, C, D /8.A, B, C, D

Mgr. Iveta Pavlíková ( HUV) – 7. A, B, C

Ing. Miroslava Sisková (VYV) – 6.A, B

Mgr. Judita Kollárová (VYV) – 5. A, B, C, D/6. D

Mgr. Jana Budzáková (VYV) – 7. A, B, C/8. A, B, C, D/9. A, B, C, D

Mgr. Sabína Zednikovičová (VYV) – 6.C

Analýza dosiahnutých výsledkov PK za školský rok 2018/2019

Hudobná výchova

Splnené úlohy

Vystúpenia a súťaže

MISS BÁBIKA 2019

Rok ubehol veľmi rýchlo a naši malí speváčikovia sa 14. 2. 2019 opäť zúčastnili obvodovej súťaže MISS  BÁBIKA v Spišskej Belej. Cieľom súťaže je udržiavanie ľudových tradícií, rozvíjanie lásky k folklóru a podporovanie mladých talentov v oblasti spevu. Súťaže sa zúčastňujú deti vo veku 5 – 8 rokov. Speváci zaspievajú dve piesne – uspávanku a ľubovoľnú ľudovú pieseň. Našu školu v súťaži reprezentovali žiaci 1.D – Barbora Halčinová, Matúš Lizák a Patrícia Halčinová a žiačky 2.E – Ema Čižiková a Sára Neupauerová.  Prváčikovia nám ukázali svoje spevácke kvality - 3. miesto si vyspievala  Barbora Halčinová 2. miesto získal Matúš Lizák.

Zodpovedná: Mgr. Iveta Pavlíková.

SLÁVIK  SLOVENSKA – okresná súťaž

Okresné kolo 29. ročníka celoštátnej speváckej súťaže detí v interpretácii ľudovej piesne SLÁVIK SLOVENSKA 2019 sa konalo 5. apríla v MsKS v Kežmarku. Aj tento rok sa naši speváčikovia zapojili do súťaže, ktorá má čoraz vyššiu úroveň. V troch kategóriách sa predstavilo 35 spevákov. Za ZŠ a ZUŠ Lendak súťažili: Klaudia Galliková a Pavol Gallik z 3.C, Miriama Galliková a Marek Halčin zo 6.A , Stanislava Neupauerová  z 8.B a Helena Hudáčková z 8.D. Všetky naše deti podali vynikajúce spevácke výkony a Stanislava Neupauerová si  vo svojej kategórii vyspievala krásne 2. miesto. Žiakom ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy a pánovi učiteľovi Matúšovi Lizákovi zo ZUŠ za pomoc pri hudobnom sprevádzaní žiakov.

Zodpovedná: Mgr. Iveta Pavlíková

Slávici z lavice 2019

Okresné kolo súťaže v speve moderných piesní Slávice z lavice sa konalo 12. apríla 2019 v MsKS v Kežmarku. Súťaže sa môžu zúčastniť žiaci základných škôl i základných umeleckých škôl. Súťaží sa v 3. kategóriách. V tomto školskom roku našu školu reprezentovali: Miroslava Hudáčková a Pavol Bobko zo 4.C, a Stanislava Neupauerová z 8.B. Kategóriu 5. – 6. ročník sme neobsadili, nakoľko naša speváčka bola hlasovo indisponovaná. Napriek vysokej úrovni súťaže a veľkému počtu súťažiacich sa Stanislave  Neupauerovej podarilo získať 2. miesto. Porotu zaujala piesňou od Dominiky Mirgovej – Nová. Naši súťažiaci boli vynikajúco pripravení, nakoľko škola disponuje výbornou ozvučovacou technikou a žiaci majú možnosť nacvičovať s mikrofónmi.

Zodpovedná: Mgr. Iveta Pavlíková

Príbeh hudby

Príbeh hudby - bol názov vzdelávacieho projektu Bratislavského chlapčenského zboru, do ktorého sa mohli prihlásiť školy z celého Slovenska. Prihlásila sa aj naša škola. Koncert sa uskutočnil 26.10.2018 v sále Slovenského rozhlasu, v ktorom bolo publikum a bol streamovaný pre školy na celom Slovensku. A tak  prostredníctvom dostupnosti internetu a dobrého technického vybavenia (interaktívne tabule) mohli naši žiaci 5. - 9. ročníka tento koncertný zážitok sledovať i priamo vo svojich triedach. V 60 minútovom živom vysielaní zazneli ukážky z najznámejších diel svetovej klasickej hudby. Tento originálny projekt svojho druhu ešte nebol na Slovensku realizovaný.

Výtvarná výchova

Práce a výtvory žiakov školy boli použité pri akciách školy, environmentálnych akciách organizovaných školou a ako estetický doplnok na skrášlenie interiéru školy - nástenky.

Zodpovedná : Mgr. Henrieta Bonková

Hlavný cieľ PK na školský rok 2019/2020

1. Umenie vnímať ako integrálnu súčasť nášho života, ktorá nás v rôznych formách obklopuje v každodennom živote, pestovať u detí vkus.

Plán zasadnutí PK

A: september -

1. Analýza dosiahnutých výsledkov za rok 2018/2019

-  zodpovední: členovia PK