• Aktivita 2.1 aktuálne informácie

•

Moderné vyučovanie pre vedomostnú spoločnosť/ Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ

Názov aktivity:  skvalitňovanie obsahových a výkonových štandardov pre jednotlivé vyučovacie predmety a oblasti vzdelávania prípravou a ďalším vzdelávaním pedagogických zamestnancov dištančným spôsobom a recenziou nimi pripravenej a inovovanej metodiky výuky.

Názov špecifického cieľa:
          ďalšie vzdelávanie pedagogických zamestnancov na získanie a rozvoj kompetencii potrebných na premenu tradičnej školy na modernú.

Termín aktivity: 01.10.2009 - 30.06.2010

Uskutočnené aktivity:

-- november 2009 - Preštudovanie cieľov projektu v oblasti vzdelávania pracovníkov a ich aplikácia v praxi.
                                         - Individuálne stretnutia s veducími pracovných skupín so zameraním zistenia požiadaviek na
                                            lektorov a   organizáciu pracovných stretnutí.
                                         - Prieskum možnosti vykonať stretnutia odborného personálu s odbornými školiteľmi. Na základe
                                           prieskumu boli robené dohody s lektormi so Štátneho ped. ústavu z Bratislavy na vykonanie školení
                                           s ich obsahovou a časovou náplňou.
          - december 2009 -

Moderná škola pre aktívny život v regióne

-zo vzdelávacích aktivít

- V mesiacoch december 2009 a január 2010 absolvovala skupina pedagogických

pracovníkov vzdelávanie zamerané na inováciu pedagogickej dokumentácie

a metodík výučby.

Gestormi vzdelávania boli odborní pracovníci Štátneho pedagogického ústavu

v Bratislave , ktorí okrem lektorskej činnosti poskytujú pedagogickým zamestnancom

poradenskú činnosť pri tvorbe pedagogických dokumentov, týkajúcich sa výchovy a vzdelávania.

Predmetom prednášok, pracovných seminárov či tvorivých dielní bola okrem iného aj problematika obsahovej prestavby, tvorba jednotlivých častí školského vzdelávacieho programu učebné osnovy, profil absolventa, učebné osnovy a pod. V nemalej miere sa

účastníci zaoberali aj regionálnou výchovou.

Mgr. M. Huszárová, odb. garant

Jún 2010

- V júni sa uskutočnilo školenie odborného týmu k zavádzaniu prvkov dramatickej výchovy do výchovno - vzdelávacieho procesu. Školenie viedla na základe výberového konania PaedDr. Mária Budzáková.

Účastníci sa oboznámili s prvkami dramatizácie na hodinách slovenského jazyka a aj praktickými skúsenosťami lektorky s realizáciou prvkov dramatickej výchovy.

August 2010

- Piati záujemcovia z odborného týmu sa zúčastnili týždňového školenia Moderný učiteľ.

Výstupom školenia bolo oboznámenie sa s vhodnými školiacími materiálmi a učebnými pomôckami pre školský vzdelávací program.